Tipy, co podniknout

Previous Next

Objevte krásy Mühlbach am Hochkönig

Vybrali jsme pro Vás několik tipů, co podniknout!

Solný svět v Salcbursku – solné doly

Solné doly jsou dnes zajímavou turistickou atrakcí. Vaše cesta do hory je cestou časem - přesněji 2600 let těžby soli na Dürrnbergu poblíž Halleinu. Vybaveni hornickým bílým oblekem se vydáte po stopách bílého zlata - napříč čtyřmi epochami: Vaše cesta začíná moderní těžbou a dnešní výrobou soli. Vede vás temnými věky a nakonec zpět do doby železné ke keltským horníkům. Cesta přes mystické solné jezero vás zavede do oslnivého světa barokního Salzburgu. Na konci své cesty pochopíte, proč je sůl dnes stále považována za esenci života. A mimochodem, projedete jedinou podzemní hranici mezi Rakouskem a Německem, pojedete důlním vlakem a vyrazíte dolů a dolů po dvou hornických skluzavkách. To jistě stojí za návštěvu!

Salzwelten Salzburg
Ramsaustraße 3, 5422 Bad Dürrnberg

Salzburg

je hlavní město rakouské spolkové země Salcbursko. Leží na řece Salzach ve výšce 425 m n. m. nedaleko hranic s Německem. Staré město Salcburské (historické jádro města) bylo v roce 1996 zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Salzburg je po Vídni, Štýrském Hradci a Linci čtvrtým největším městem Rakouska. Žije zde přibližně 155 tisíc obyvatel. Město je zváno též Mozartovým městem, neboť se zde narodil slavný skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. Z nepřeberného množství pamětihodností doporučujeme navštívit: Pevnost Hohensalzburg, Mozartův rodný dům, Zámek Mirabell a Mirabellská zahrada, Zámek Hellbrun a jeho „Vodní hrátky“, Přírodovědné a technické muzeum „Haus der Natur“, Zoo Salzburg.

Salzburger Freilichtmuseum

Národopisné muzeum pod širým nebem se rozkládá v přírodním parku Untersberg cca 65 km autem z Mühlbach am Hochkönig. Na ploše 50 hektarů se nachází přes 100 originálních historických venkovských staveb z pěti okresů Salcburska, které ukazují život na salcburském venkově od 16. do 20. století. Obdivovat můžete věrné rekonstrukce selských statků, hospodářských stavení, řemeslnických dílen, stodol, stájí, vesnických škol, kováren, pil, mlýnů či bylinkářských zahrádek.

Großglockner Hochalpenstraße

Grossglocknerská vysokohorská silnice patří k nejúchvatnějším panoramatickým silnicím v Evropě. Všude kolem nádherná divoká příroda. Trasa silnice překonává několik klimatických pásem. Vede voňavými temně zelenými lesy, kolem nádherných rozkvetlých luk a mohutných alpských velikánů až k Výšině císaře Františka Josefa. Zde se pak otevírá pohled na ledovec Pasterze, který je nejdelší ve východních Alpách. Tento prostor je rájem svišťů, kamzíků i vzácných kozorohů. Rostou zde i vzácné druhy orchidejí a horských rododendronů.

Kitzsteinhorn

je v vrchol v Alpách, v pohoří Vysoké Taury a leží severně od nejvyššího rakouského vrcholu Grossglockner. Dosahuje výšky 3203 metrů nad mořem. Na severních stráních masivu Kitzsteinhornu se rozkládá významné stejnojmenné lyžařské středisko. První lanovka byla postavena v roce 1965 a stalo se prvním rakouským ledovcovým lyžařským střediskem. Dnes dopravu z údolí zajišťují dvě kabinkové lanovky, které po roce 2000 nahradily pozemní dráhu. Ta se 11. listopadu 2000 stala dějištěm tragédie, když při požáru v tunelu, jímž kabina dráhy projíždí, uhořelo 155 lidí, kvůli poruše topení. Dnes stojí při dolní stanici lanové dráhy památník obětem. Lyžařské středisko se rozkládá ve výšce 1975 až 3000 metrů. Lanovkou je možno se dostat do výšky 3029 metrů, ve výšce 3035 metrů leží vyhlídková plošina.

Kaprun Hochgebirgsstauseen

jedna z nejpůsobivějších staveb poválečného období uprostřed Vysokých Taur - Kaprunské vysokohorské nádrže s přečerpávací vodní elektrárnou- Impozantní svět vody, skal a elektřiny vysoko nad Zell am See-Kaprun. V poválečném období, vysoko nad údolím Kaprunu, byl vytvořen zázračný svět technologií. Dvě vysoké horské nádrže v Kaprunu téměř vypadají jako fjordy. Zvlášť když sněhové taje na jaře, když jsou naplněné až po okraj a turbíny ukryté za mohutnými zdmi přehrady, běží na plné obrátky. V horách nad Kaprunem se vyrábí elektřina ve výšce 2 040 m n. m., hodně elektřiny. Během letních měsíců můžete navštívit a obdivovat tento nádherný svět technologií. Přehrada na Mooserboden je 107 m vysoká a téměř 500 m dlouhá. Překlenuje údolí a je vidět z dálky. Zvláště působivý je pohled na tuto strukturu z jednoho z autobusů, které vás zavedou do návštěvnického centra u vodní nádrže Mooserboden. Do tohoto nádherného světa technologií se dostanete pouze autobusem nebo výtahem. Autobusy jsou jediným dopravním prostředkem, který vás dostane do světa zázraků technologií.

Krimmelské vodopády

patří k nejkrásnějším vodopádům v Evropě. Vodní kaskáda na říčce Krimmler Ache v Národním parku Vysoké Taury má celkovou výškou 385 metrů. Podél vodopádů, které spadají do údolí ve třech stupních (140 m, 100 m a 145 m), se vine zpevněná turistická stezka, která na zhruba 4 km překonává převýšení 380 m. Během výstupu (cca 1 ¼ hodiny) na vás čeká 11 zastávek s výhledy na mohutné vodní kaskády. Trasa podél vodopádů byla známa již od vrcholného středověku, kdy se využívala jako obchodní stezka mezi Itálií a zaalpskými zeměmi, kudy proudila alpská sůl výměnou za jiné výrobky.

Údolí Seidlwinkltal, přírodní klenot, Rauris

Nádherné údolí se starými stezkami prošpikovanými historií jsou nyní oblíbenými turistickými stezkami a trasami pro horská kola. Můžete se zde seznámit s vodopády a horskými potoky, které formují krajinu v „údolí pramenů“. Nachází se zde 300 přírodních pramenů, velké množství vodopádů a horských potoků.

Kitzlochklamm, Taxenbach

Soutěska Kitzloch je určitě jednou z nejkrásnějších a nejpůsobivějších soutěsek v naší alpské oblasti. Unikátní přírodní podívaná s mnoha idylickými zátokami, tyčící se členité skalní stěny, působivá poustevna a velkolepý most dělají ze soutěsky zvláštní druh výletu pro celou rodinu.

Bischofshofen

Městečko v rakouské spolkové zemi Solnohradsko v okrese Sankt Johann im Pongau. Žije zde přibližně 11 tisíc obyvatel. Město je známé především konáním závodů Světového poháru ve skocích na lyžích – Turné čtyř můstků.

Eisriesenwelt

Největší jeskyně na světě s úchvatnými ledovými skulpturami je jednou z nejoblíbenějších přírodních pamětihodností Salcburska! fascinující atrakce zpřístupňuje největší ledovou jeskyni na světě. Celý jeskynní systém má neuvěřitelnou délku přes 42 km. Pro návštěvníky je přístupná první část tohoto systému v délce 1 kilometru, kde mohou obdivovat impozantní ledové útvary. Jeskyně je pod ochranou památkářů a proto se klade mimořádný důraz na zachování jejího původního stavu. Nachází se v rakouském pohoří Tennengebirge, v nitru hory Hochkogel (2281 m), vchod do jeskyně leží v nadmořské výšce 1641 m. Výchozím místem pro návštěvu jeskyně je městečko Werfen v údolí řeky Salzach, odtud vede horská silnice na parkoviště u restaurace Eisriesenwelt, kde je dolní stanice kabinové lanovky překonávající převýšení 500 m. Od horní stanice lanovky zbývá ke vchodu do jeskyně 20 minut pěšky. Při prohlídce jeskyně je třeba překonat 1400 schodů. Jeskyně je přístupná od května do října a kvůli teplotám okolo bodu mrazu se doporučuje teplé oblečení a pevná obuv.

Hohenwerfen

je 900 let stará nedobytná pevnost tyčící se nad rakouským městem Werfen, asi 20 kilometrů od Mühlbach am Hochkönig. Úchvatný obranný hrad, jehož původním účelem bylo chránit salcburské knížecí arcibiskupy, se tyčí vysoko nad údolím, kudy protéká řeka Salzach. Byl postaven salcburským arcibiskupstvím mezi lety 1075 a 1078. Kromě prohlídky hradu s výstavou historických zbraní a hladomornou, stylového hradního hostince a obchodu s „rytířskými potřebami“ jsou atraktivní pro malé i velké návštěvníky i každodenní přehlídky dravých ptáků, které pořádá Salcburský zemský svaz sokolníků. K hradnímu areálu patří také první rakouské sokolnické muzeum a naučná stezka na téma draví ptáci.

Hornické muzeum v Mühlbachu

Výlet nezávislý na počasí v centru Mühlbachu nabízí místní hornické muzeum a zpřístupněná štola s vláčkem. Po prohlídce muzea s rozsáhlou sbírkou minerálů a proměnlivou speciální expozicí navštívíte s průvodcem nedalekou štolu, kde se dozvíte zajímavé postřehy a zkušenosti z těžby mědi od starší doby bronzové až po novověk.

Geisterberg St. Johann – Alpendorf

Na Geisterbergu v St. Johann im Pongau navštivte „říši legračních duchů“. Více než 40 velkých a malých zastávek podél turistických cest činí z Geisterbergu jedno z nejoblíbenějších výletních cílů v salcburském regionu. K vrcholům patří zámek Geisterbergschloss, vesnice duchů, vodní hry, lezecké věže, houpačky, rodinné túry a četné skluzavky.

Toni’s Almspielplatz na Karbachalm (Mühlbach)

Na alpské hřiště Toni vás pohodlně vyveze také lanovka Karbachalm v Mühlbachu. Díky četným herním stanovištím se zrychlí srdce každého dítěte. Ti nejmenší se mohu vyřádit na vodním a pískovém hřišti. Žízeň po pohybu je uhašena na lezecké věži, slacklines a Alm-Frisbee. Okolní turistické stezky jsou bezbariérové, takže se s kočárkem můžete pohodlně procházet. Užijte si jedinečné panorama prázdninového regionu Hochkönig a objevujte přírodu naplno.

Pauss Bauer - Familie Ammerer

PAUSS BAUER - FAMILIE AMMERER
Pauss 30, 5505 Mühlbach am Hockönig
Tel: +43 6467 76 84
Mobil: +43 664 13 50 193
Mail: gasthaus@paussbauer.at

Anderlwirts Almstub'n

Mühlbach am Hochkönig 205,
5505 Mühlbach am Hochkönig
Tel: +43 6467 7239

Bäckerei-Konditorei-Cafe Bauer

Dorf 248,
5505 Mühlbach am Hochkönig
Tel: +43 64677220
E-Mail: info@baeckerei-bauer.at

Bergrestaurant Tiergartenalm

Schlöglberg 39,
5505 Mühlbach am Hochkönig
Tel: +43 6467 7953

Cafe Mesnerhaus

Mühlbach am Hochkönig 2,
5505 Mühlbach am Hochkönig
Tel: +43 6467 7878

Arthurhaus

Mühlbach am Hochkönig 110,
5505 Mühlbach am Hochkönig
Tel: +43 6467 7202

BILLA Plus

Molkereistrasse 32,
5500 Bischofshofen

SPAR Markt

Mühlbach 60,
5505 Mühlbach am Hochkönig

Dr. Med Karl Hittmaier – obvodní lékař, domácí lékárna

Mühlbach 251b,
5505 Mühlbach am Hochkönig
Tel: +43 6467 200770
e-mail: ordinationhittmaier@medway.at

Všechna práva vyhrazena ©2022 HAUS GRANDIOSO